Babie Lato ze Slow Food Youth

SFY Babie lato u Rudej48

Babie Lato w Porananas

W minioną niedzielę miałam przyjemność fotografowania i uczestnictwa w warsztatach / spotkaniu kulinarnym organizowanym przez młodych – prężnych ze Slow Food Youth. Impreza, pod hasłem 'Babie Lato' odbyła się w żoliborskim bistro Porananas, gotowaliśmy w trzech grupach, na powietrzu. Menu przygotowała Karolina Nej – szefowa kuchni Porananas oraz prowadząca blog Rudej Gotowanie.

Atmosfera, jak na wszystkich imprezach Slow Food Youth była rewelacyjna, jedzenie pyszne, mnóstwo śmiechu i naprawdę przyjemny sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia – ostatniego letniego niedzielnego popołudnia w tym roku! 🙂

Menu 'Babiego lata' było oczywiście sezonowe, w 100% wegetariańskie, a przystawki i deser – wegańskie. Dziś chcę Wam szczególnie zachwalić jedną z przystawek – pesto z surowej, fioletowej kapusty. Było naprawdę genialne i vege. Szukam właśnie takiej kapusty, aby przywołać ten niepowtarzalny smak. Oto przepis:

Pesto z fioletowej kapusty

Składniki:

  • fioletowa kapusta
  • prażone ziarna słonecznika
  • oliwa z oliwek lub olej kokosowy
  • sól
  • natka pietruszki do posypania

Kapusta najpierw poszatkowana, następnie była zmiksowana ze słonecznikiem, oliwą i przyprawami. – Świetny pomysł, choć kolor wygląda niezbyt „jadalnie” 😉 Pyyycha!


Drugą przystawką były pieczone buraki i marchew, krojone w grubą kostkę, a podane z oliwą, ekspandowaną gryką i natką pietruszki. Dla mnie smak końca lata.

Ciekawy był też deser – bardzo słodkie, duże śliwki podsmażone / podduszone na patelni (tak, aby puściły sok) podane z prażonymi szatkowanymi migdałami i odrobiną syropu różanego.

W najbliższym czasie chcę też zweganizować przepis na danie główne – spaghetti z pieczoną dynią – tylko czekajcie. Będzie niebo w gębie!

A tymczasem zapraszam Was do galerii zdjęć z tego popołudnia. Miłego oglądania i jak zawsze zachęcam do udostępniania.